Huawei Mate 10 Tanıtımına Az Kaldı!!

0
26

Huawei Mate 10 modelinin tanıtılmasına az bir süre kaldı.16 Ekim de tanıtılacak olan telefonun ardından orta atılan bir iddia Mate 10 Lite adında varyasyonu daha aynı etkinlikte teknoloji meraklılarıyla buluşturacağı belirtildi.

Huawei’nin yeni amiral gemisi olması beklenen Mate 10 modeliyle birlikte, aynı etkinlikte tanıtılacağı düşünülen Mate 10 Lite modeli orta segmente hitap edecek ve düşük bütçeli kullanıcıların gözdesi olmaya çalışacak gibi görünüyor.

Cihaz aynı Mate 10’da olduğu gibi 18:9 orana sahip olacak ve aynı miktarda bellek ile üretilecek. İki cihazın da ne kadar belleğe sahip olacağı konusunda net bir bilgi ise henüz bulunmuyor. Fakat Mate 10 Lite, Mate 10’da olduğu gibi Kirin 670 yerine, Kirin 659 çipsetinin gücünü arkasına alacak.

3,340 mAh’lık batarya ile piyasaya sürüleceği düşünülen cihaz bu konuda da Mate 10’un gerisinde kalacak. Tabii tahminlere göre 349 euro gibi bir fiyat etiketiyle Avrupa pazarına gireceği düşünülen cihazın bu denli ucuz olmasının temel sebepleri de bunlar olsa gerek.

 

YORUM YOK

CEVAP VER