AMD – Intel ortaklığının Bomba Ürünü

0
1

Amd ve İntel gibi iki büyük teknoloji markasının ortaklığından doğan yeni ürün tamamen tanıtıldı.görünüşe göre bomba geliyor hazır olun.

AMDAPU adını verdiği dahili grafiklerdeki büyük başarısıyla Sony Playstation 4, Playstation 4 Pro, Xbox One veXbox One X’in de içerisinde yer aldı. Yapılan açıklamayla birlikte iki büyük rakibin en iyi oldukları konularda birlikte çalışacağı açıklandı. HBM2 bellek kullanacak olan yeni çip, AMD ekran kartını ve Intel işlemciyi bünyesinde barındıracak. Platform, 2si1 cihazlar başta olmak üzere pek çok cihazda çok yüksek oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. 

Kaby Lake-G kod adını taşıyan seri, Intel tarafından geliştirilen EMIB teknolojisi sayesinde iki büyük rakibi bir araya getirebiliyor. Bu teknoloji ve PCIe 3.0 teknolojisi sayesinde birlikte çalışabilen HBM2 bellekler, Intel CPU ve AMD GPU‘yu bir arada sunacak. Şimdiye kadar sadece bilgisayar çizimlerini gördüğümüz platform, ilk kez kanlı canlı olarak karşımızda. Taşınabilir bilgisayarlar için üretilen platformun sızan görseli bir test anakartı üzerinde çalışıyor.

AMD – Intel

Notebook belleklerine sahip olan anakartta işlemci değiştirilemez olarak geliyor. Bellekler ise dikey olarak konumlandırılmış. Dikdörtgen şeklinde oldukça uzun bir yapıya sahip olan platformda GPU ile HBM2 bellekler, birbirine neredeyse yapışık şekilde duruyor. CPU ise onlardan daha uzakta ve farklı bir yapıda yerini alıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER