Honda Civic Type R Kendi Rekorunu Kırdı! (FK8)

Kendi Sınırlarını Zorluyor!

0
3

Honda’nın pist rekorları kıran hızlı hothatch Civic Type R, bilindiği gibi fabrikadan 320 beygir ve 273 km/s son hız değerleriyle çıkıyor. Fransa’da otobanda yapılan bir hızlanma testinde canavarın 283 km/s hıza çok rahat bir şekilde çıktığına şahit olduk. Bu da aracın bugüne kadarki tüm övgüleri fazlasıyla hak ettiğinin bir göstergesi oldu. Ayrıca araç üstünde yapılacak bazı iyileştirmelerle Type R’ın üst kategorideki otomobillere kafa tutabileceğini de görmüş olduk.

Bir süredir satışları devam eden son jenerasyon Civic Type R kimilerine göre dünyanın en iyi ateşli hatchback modeli. Yeni jenerasyonla birlikte tasarım ve karakter olarak sınıf atlayan Type R’ın bazı özellikleriyse fabrika verilerinin altında gözlemlenebiliyor. Yapılan bazı dyno testlerinde paylaşılan 320 PS‘lik güç değerini tekerlekleri üzerinde yüzde 10 oranında kayıpla ilettiği görülen modelle ilgili bu kez fazlasıyla olumlu bir değer elde edildi. Fabrika çıkışında erişebildiği maksimum hız değeri 273 km/solarak paylaşılan Type R, paylaşışan son videoda bizleri bu değerin 10 km/s üzerinde karşılıyor.

Daha da ileri gidilebilir

Bir süredir katalog verisinin üzerinde maksimum sürat değerine sahip olduğunu konuşulan aracın limitlerini test etmek adına Fransa’da yola çıkan sürücü sıfır noktasından işe koyuluyor. Neredeyse hiç gaz kesmemek üzere otobana çıkan Type R’ın göstersinde karşımıza çıkan değerse 283 km/s. Bu değerleriyle Audi ve Mercedes gibi markaların sevilerinde gezinen Civic Type R iltifatları fazlasıyla hak ediyor gibi. Yapılacak ufak iyileştirmelerle sınırları çok daha genişletilebilecek olan aracın geliştiricilerin de sıkı kıskacında olduğunu hatırlatalım. Sözü fazla uzatmadan sizleri soluksuz izleyeceğiniz bir performans videosuyla daha baş başa bırakalım.

YORUM YOK

CEVAP VER