Seat Leon Cupra’ya 375 Beygirlik Güncelleme! Stage 2

Nam-ı diğer asfalt kazıyıcı!

0
7

Fabrikadan stok halde 300 beygir gücünde çıkan Seat Leon Cupra, Je Design ekibi tarafından yapılan güncellemeyle artık 380 beygir gücüne ulaştı. Bununla birlikte tam 470 Nm tork’a ve 280 km/s son hız değerine sahip oldu. Je Design ekibi sadece motor üzerinde değil aracın tamponlarında da modifiyeler yaptı. Hava akımı bu tamponlar sayesinde araca daha az direnç uyguluyor. Bu da aracın hızlanmasında olumlu etki gösteriyor. Bu tamponlar’ın araca görsel olarak daha agresif ve sportif bir görünüm kazandırdığını söylemeden geçmeyelim.

İki farklı seviyede sunulan Seat Leon Cupra performans geliştirmesi limitlerin bambaşka noktalara ulaşmasına vesile olmuş.

2017 model yılıyla birlikte fabrika çıkışında 300PS‘lik bir güçle karşımıza çıkan Leon Cupra kullanıcıların yanı sıra performans geliştiricilerinin kıskacında. Gerek gövde gerekse performans olarak farklı modifikasyonlarla karşımıza çıkan Cupra’ya son gelen yorum işin güç kısmına ciddi anlamda boyut atlatıyor. Je Design ekibi tarafından iki farklı seviyede yayınlanan geliştirme aracın güç değerini 375PS‘e çıkartıyor. Ekip performansın yanında Cupra’nın tamponları başta olmak üzere gövde parçalarına da özel bir yorum getirmeyi ihmal etmemiş.

Stok olarak 296 beygir-380 Nm değerleriyle satışa sunulan aracın ilk seviye geliştirmesinde değerler 355 beygir güç ve 450 Nm torka yükseliyor. Modifiyenin ikinci seviyesindeyse değerler 375 beygir güç ve 470 Nm tork gibi korkutucu sıralarda seyrediyor. Bunu daha net bir şekilde anlayabilmek adına aracın, Mercedes-AMG A 45’ten güç kısmında sadece 7 beygir, tork kısmındaysa sadece 5 Nm geride olduğunu görmemiz yeterli. Bir diğer değerlere göre stage 1 aracı maksimum 265 km/s‘e, stage 2 ise 285 km/s hıza çıkartabiliyor.

Aracın donanımsal geliştirme kısmında da fazlasıyla çalışılmışlık hissiyatı var. Paslanmaz çelikten ses ayarlı egzozlar, tamponlardifüzörayarlanabilir arka spoiler, 20 inç’lik jantlar ve coilover süspansiyonlar burada dikkatimizi çeken parçalar arasında. Araca eklenen süspansiyonlarla birlikte yüksekliğin stok versiyona oranla 45 milimetre daha düşük olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

YORUM YOK

CEVAP VER